
A Krisna-hívők négy egyszerű, mégis mély üzenetet igyekeznek közvetíteni a hétköznapokban: együttérzést, lelki békét, a természet védelmét és az étellel való segítséget. Ezek köré az értékek köré épülnek mindennapi tetteink.
Technikai számunk: 0389
Magyarországi Krisna-tudatú Hívők
Közössége
Adószámunk: 18095575-1-41
Ételt az Életért Közhasznú Alapítvány
„Az ember számára az elme a rabság és a felszabadulás oka. Az érzéktárgyakhoz (élvezetekbe) merült elme a rabság oka, míg az érzéktárgyaktól elfordult elme a felszabadulás oka.”
A csillagok nem véletlenül szóródnak szét fölöttünk az éjszaka bársonyán, és a bolygók sem céltalanul írják fényes ívüket a mindenség sötétjében. Filmajánló és elmélkedés az élet értelméről.
„Aki önmagában kifejleszti a boldogsággal való barátságosságot, a szenvedés iránti együttérzést, az erényesség irányában tanúsított örömöt, valamint az erkölcstelenséggel szembeni kiegyensúlyozottságot, annak tudata lecsendesült.” [I.33.]
Ez az étel a zöldségek és a kesudió ízletes keveréke. A kantoni sült zöldségeket tálalhatjuk önálló étkezésként főtt rizzsel, vagy egy több fogásos kínai vacsora részeként.
Előfordult már veled, hogy a konyhában állva, a fűszerek között válogatva érezted: valami hiányzik? Nemcsak a megfelelő arányok, hanem az a nyugalom is, ami az igazi indiai ízeket egyensúlyba hozza? Fedezd fel az indiai konyha csodálatos világát három különleges workshopon keresztül!
Szeretnéd testközelből megtapasztalni, hogyan működik egy valódi önellátó közösség a hétköznapokban? Akkor itt a helyed!
Elkészült a Krisna-völgyi kenderfeldolgozó üzemünk új épülete! Eddig egy somogyvámosi házban zajlottak a munkák, az új épület azonban már Krisna-völgy területén található.
Míg a fővárosiak többsége még az igazak álmát alussza, az óbudai peremkerület egyik udvarában már kolosszális erők mozdulnak meg. A Haré Krisna Ételt az Életért Misszió bázisán már órák óta zajlik a készülődés. Itt a nap nem egy kényelmes kávéval, hanem a tűzhelyek morajlásával indul, hiszen naponta több ezer éhes száj sorsa dől el ezekben a percekben.
Ősi mantra koncert, modern zenével: hogy bírd a zajt! Következő koncert: április 25. 18.00 Budapest, Csillaghegyi Közösségi Ház.
Az odaadó zene, amelynek középpontjában az odaadás hangon keresztül történő kifejezése áll, már régóta szolgálja mind a személyes fejlődést, mind a missziós tevékenységet. A verseny ezt a hagyományt ültette át a kortárs környezetbe, miközben megőrizte az alapelveket.
A zene és az indiai klasszikus zene kéz a kézben járnak, de nem mondhatnánk, hogy teljesen egy tőről fakadnak. Milyen hangszereket használnak a tradicionális indiai zenében, és hova fordulhatunk, ha szeretnénk ezt megtanulni Magyarországon? Kírtan Suli a keleti zene szerelmeseinek.
Valóban dörgedelmes hetek előtt állunk, kāla-sarpa jóga, agresszív Mars-Szaturnusz együttállás, háborús állapotok a világban, de gyorsan kisüt a nap, hiszen ebben a hónapban lesz Akṣaya trītīyā az év legjobb napja is, és hirtelen erőbe kerülnek a planéták a következő újhold után.