• 1 evőkanál hibiszkusztea
• 1 csipet őrölt szegfűszeg
• 1 evőkanál rózsavíz
• 1 evőkanál méz
Elkészítés:
A hibiszkuszteát és az őrölt szegfűszeget forrázzuk le, majd hagyjuk 10–15 percig állni. Szűrjük le, és ízesítsük mézzel. Miután a tea teljesen kihűlt, keverjük hozzá a rózsavizet. Fogyasztás előtt hűtsük be, hidegen a legfinomabb.
A hibiszkusz tea nemcsak finom és frissítő, hanem a nyári hőségben is segítséget nyújthat a szervezetnek. Kellemesen savanykás íze kiváló szomjoltó, miközben számos jótékony hatással is rendelkezik.
A népi gyógyászat és több kutatás szerint támogathatja a szív- és érrendszer egészségét, hozzájárulhat a vérnyomás csökkentéséhez, valamint magas C-vitamin-tartalmának köszönhetően az immunrendszert is erősítheti.
Az ájurvéda a kellemetlen izzadás és testszagok mérséklésére is ajánl hűsítő gyógynövényeket. A hibiszkusz mellé adott szegfűszeg különösen értékes összetevő, hiszen hagyományosan a bélparaziták elleni egyik legismertebb ájurvédikus szerként tartják számon, amelyek jelenléte egyes esetekben hozzájárulhat a kellemetlen testillat kialakulásához.
Egy kancsó jól behűtött hibiszkusz tea a nyári napok egyik legegyszerűbb és legkellemesebb frissítője lehet.

